- Översikt
- Rekommenderade produkter










| Ström | Litiumtitanatbatteri (DC 4,8 V, laddningsbart) |
| Energiförbrukning | Ungefär 2,0 W |
| Vibrationsfrekvens | Ungefär 107 kHz ±10 % |
| Nebulisationshastighet | ≧0,25 ml/min |
| Partikelform | ≧65 % inom 0 till 5 µm intervall |
| MMAD | 2,5 µm ±25 % |
| Batteriladdningsspänning och ström | DC 5,0 V, max. 2 A |
| Bullernivå | ≤50 dBA (1 meters avstånd) |
| Användningstemperatur och luftfuktighet | 10–40 °C, 30–85 % RF, 800–1060 hPa |
| Förvarings- och leveransvillkor | –20–60 °C, 20–75 % RF, 800–1060 hPa |
| Skyddstyp mot elektrisk stöt | Klass II |
| Skyddsnivå mot elshock | Typ BF tillämpad del |
| Certifiering | CE1639 |