- Overview
- Recommended Products






| Power |
Power adapter Input:100~240V, 350mA, 50/60Hz; Output:12V 1A |
| Power consumption | ≤14W |
| Nebulization rate | ≥0.20 ml/min |
| Partical size | ≥60% within 0.5~5µm range |
| MMAD | 2.5µm±25% |
| Noise level | ≤52dBA ((acc.To EN 13544-1 section 26) |
| Operating temperature and humidity | 10 ~40°C, 30 ~ 85 % RH, 800~1060hPa |
| Storage temperature and humidity | -20~ +70°C, 20 ~ 75 % RH,800~1060hPa |
| Type of protection against electric shock | Class II |
| Degree of protection against electric shock | Type BF applied part |
| Certification | CE1639 |