- Overview
- Recommended Products






| Power | AC 230V 50Hz |
| Power consumption | 180VA max. |
| Nebulization rate | ≥0.2 ml/min |
| Partical size | ≥65% within 0.5~5µm range |
| MMAD | 2.50µm±25% |
| Noise level | <65dBA (acc.To EN13544-1 section 26) |
| Operating temperature and humidity | 5 ~40°C, 15 ~ 90 % RH, 700~1060hPa |
| Storage temperature and humidity | -20~ +70°C, 10 ~ 95 % RH, 700~1060hPa |
Type of protection against electric shock |
Class II |
Degree of protection against electric shock |
Type BF applied part |
| Certification | CE1639 |