- Översikt
- Rekommenderade produkter






| Ström | AC 230V 50Hz |
| Energiförbrukning | 180VA max. |
| Nebulisationshastighet | ≥0,2 ml/min |
| Partikelstorlek | ≥65 % inom området 0,5–5 µm |
| MMAD | 2.50µm ±25% |
| Bullernivå | <65 dBA (enligt EN13544-1 avsnitt 26) |
| Användningstemperatur och luftfuktighet | 5–40 °C, 15–90 % RF, 700–1060 hPa |
| Lagringstemperatur och luftfuktighet | -20 ~ +70 °C, 10 ~ 95 % RF, 700~1060 hPa |
Skyddstyp mot elektrisk stöt |
Klass II |
Skyddsnivå mot elshock |
Typ BF tillämpad del |
| Certifiering | CE1639 |